- Bowling

V úterý dne 26. června 2018 v době od 15:00 hod. se koná v restauraci Penzionu Formanka Hanušovice bowlingový turnaj členů Klubu 60+ Hanušovice, z. s.

- Aktivní výlet na elektrokolech Hanušovickem
Ve čtvrtek dne 12. července 2018 v 09:00 hod. pořádá Klub 60+ Hanušovice, z. s. ve spolupráci s MAS Horní Pomoraví aktivní výlet na elektrokolech s možností jejich vyzkoušení. Výlet se uskuteční na Hanušovicku a jeho blízkém okolí a v jeho rámci bude několik zastávek a pauz na občerstvení.
Popis jízdního kola s pomocným elektromotorem:

Elektrokolo funguje na principu elektronicky asistovanému jízdnímu kolu s motorem, který poskytuje podporu při jízdě pouze při šlapání.
Trasa:
Okruh lesním masivem přes Severomoravskou chatu (po zpevněných cestách, po hlavní silnici pouze několik km na začátku při výjezdu a na konci při příjezdu do Hanušovic)
Délka trasy:
Přibližně 30 km
Místo odjezdu:
Od Informačního centra v Hanušovicích na ul. Hlavní 137
Přihlášení:
- Do pondělí dne 9.  července 2018 včetně u slečny Bc. Veroniky Foltýnové na e-mailu: foltynova@hornipomoravi.eu, osobně na Informačním centru v Hanušovicích nebo na tel. č.
606 596 878.
- Ve středu dne 11. července 2018 od 16:00 hod. se zúčastnit krátké přednášky o cyklodopravě v Evropě, o bezpečnosti a instruktáži elektrokol, která se uskuteční v klubovně Klubu 60+ Hanušovice, z. s. na ul. Hlavní 137 v Hanušovicích
- Ve čtvrtek dne 12. července 2018 v době od 9 hod. proběhne vlastní cyklovýlet s přibližnou dobou návratu kolem 15 hod.
Upozornění:
Při deštivém počasí nebo při silném větru se cyklovýlet neuskuteční. Rozhodnutí o konání či nekonání výletu se účastníci dozvědí při instruktáži dne 11.7.2018, při níž je rovněž nutné mít již zaplacený účastnický poplatek (zplatit nejpozději při instruktáži).
Cena cyklovýletu zahrnuje zapůjčení elektrokol, doprava a servis, organizační zajištění, drobné občerstvení, přednáška o cyklodopravě v Evropě, o bezpečnosti na kolech, instruktáž a je ve výši:
- 300,- Kč pro řádné členy Klubu 60+ Hanušovice, z. s.
- 650,- Kč pro osoby mimo členskou základnu Klubu.
Maximální počet účastníků cyklovýletu je: 9 osob
Doporučené vybavení s sebou: Cyklopřilba, pití, rukavice na kolo, cyklokraťasy tzv. čapaly, peníze, nepromokavou bundu.