Záznamy z akcí

Zájezd do Rýmařova

Ve čtvrtek dne 13. června 2019 pořádal Klub 60+ Hanušovice, z. s. zájezd do Rýmařova a do obce Paseka. Odjezd autobusu se uskutečnil v 8:30 hod. z Hanušovic od městského úřadu a z autobusových zastávek u pošty a u viaduktu.
Program zájezdu byl:
- přibližně od 9:30 hod. prohlídka stálé externí expozice Dějiny textilnictví na Rýmařovsku, která se nachází v budově textilky Hedva Český brokát, s. r. o. v Rýmařově. Součástí výstavy jsou i církevní ornáty.
- od 10:30 hod. do 12:30 hod. doba k občerstvení a popř. k individuální prohlídce pamětihodností města Rýmařova jako je kaple V Lipkách (perla severomoravského baroka), která je od předchozí expozice vzdálená 400 metrů (5 minut chůze), vstupné: základní 40,- Kč, snížené 20,- Kč. Dále je možné v Rýmařově navštívit zámek Janovice, který je od kaple V Lipkách vzdálen 2,9 km (35 minut chůze) dle domluvy je možné k přepravě využít i autobus. Vstupné do zámku: 60,- Kč základní, 40,- Kč snížené, 20,- Kč skupinové
- od 12:30 hod. do 13:00 hod. přeprava do obce Paseka
- od 13:00 hod. do 16:00 hod. prohlídka Arboreta Makču Pikču
- kolem 16 hod. odjezd autobusu zpět do Hanušovic s návratem v 17 hod.

Cena zájezdu zahrnovala dopravu autobusem tam a zpět, vstupné do expozice Dějin textilnictví na Rýmařovsku a vstupné do Arboreta Makču Pikču a bylo ve výši:
- 100,- Kč pro řádné členy Klubu 60+ Hanušovice, z. s.
- 150,- Kč pro osoby mimo členskou základnu Klubu.
Přihlášení nejlépe s příslušnou hotovostí bylo evidováno od pondělí dne 6. května 2019 v kanceláři firmy Vobus Hanušovice v Hanušovicích na ul. Hlavní 92, tel. č. 583 231 251, dále v pracovní dny od 8-11 hod. a od 13-15 hod.
Zájezdu se zúčastilo 39 osob z toho 37 členů Klubu.
Do složky "Fotogalerie" bylo vloženo 8 ks fotografií vyhotovených panem Karlem Prodělalem v Arboretu Makču Pikču. Dále byla doplněna o 10 ks fotografií dodaných paní Eliškou Královou. Do složky "Fotogalerie" bylo vloženo 15 ks fotografií z akce dodaných paní Zdenkou Koblížkovou.

Úterní bowlingové koulení
V úterý dne 18. června 2019 v době od 16:00 hod. se konalo v Penzionu Formanka v Hanušovicích bowlingové klání Klubu 60+ Hanušovice, z. s. určené pro členy i osoby mimo členskou základnu spolku s těmito výsledky:
Sylvia            25 náhozů s 189 body tj. v průměru 7,56 bodů
Laďa              25 náhozů s 206 body tj. v průměru 8,24 bodů
Mirek P.         24 náhozů s 244 body tj. v průměru 10,166 bodu

Karel             24 náhozů s 270 body tj. v průměru 11,25 bodů.

Vítání léta na Vysoké

Ve čtvrtek dne 20. června 2019 pořádal Klub 60+ Hanušovice, z. s. zájezd do obce Vysoká. Odjezd autobusu se uskutečnil v 15:00 hod. z Hanušovic z autobusových zastávek u městského úřadu, u pošty a u viaduktu.
Program zájezdu:
- přibližně od 15:30 hod. posezení u ohně s občerstvením (za mírné ceny) a možností opékání špekáčků, vuřtů a ryb,
- možnost turistického výletu s panem Miroslavem Strakou k soše Krista na Olivetské hoře, kterou na pomezí katastrálního území mezi místními částmi Vysoká a Vysoké Žibřidovice nechal postavit děd hudebního skladatele Franze Schuberta
- přibližně v 19:00 hod. odjezd z Vysoké do Hanušovic.
Cena zájezdu zahrnuje dopravu autobusem tam a zpět a byla ve výši:
- 20,- Kč pro řádné členy Klubu 60+ Hanušovice, z. s. i
pro osoby mimo členskou základnu Klubu.
Upozornění:
V případě nepříznivého počasí se zájezd neuskuteční.
Přihlášky se evidovali od pondělí dne 6. května 2019 v kanceláři firmy Vobus Hanušovice na ul. Hlavní 92, tel. 583 231 251 v pracovní dny od 8-11 hod. a od 13-15 hod.
Akce se zúčastnilo celkem 29 členů Klubu.
Do složky "Fotogalerie" bylo vloženo 35 ks fotografií z akce vyhotovených panem Ludvíkem Koblížkem a 10 ks fotografií vyhotovených panem Vojtěchem Lachnitem. Dále připojuji video postřehy pana Vojtěcha Lachnita https://youtu.be/qKLjpnTIics.

Letní scéna Divadla Šumperk (zrušeno)

V neděli dne 23. června 2019 pořádá Klub 60+ Hanušovice, z. s., zájezd na Letní scénu Divadla Šumperk. Odjezd autobusu se uskuteční ve 20:00 hod. z Hanušovic od městského úřadu a z autobusových zastávek u pošty a u viaduktu.
Program zájezdu:
- 21 hod. začátek představení komediálního příběhu "Prachy? Prachy!" v nastudování souboru Divadla Šumperk, které se koná na Letní scéně v sadech 1. máje (při nepříznivém počasí by se divadelní představení uskutečnilo v Divadle Šumperk)
- přibližně v 23:30 hod. odjezd autobusu ze Šumperka do Hanušovic.
Cena zájezdu zahrnuje dopravu autobusem tam a zpět a vstupné na uvedené představení je ve výši:
- 120,- Kč pro řádné členy Klubu 60+ Hanušovice, z. s.
- 150,- Kč pro osoby mimo členskou základnu Klubu.
Závazné přihlášky jsou evidovány od čtvrtka dne 16. května 2019 v kanceláři firmy Vobus Hanušovice na ul. Hlavní 92, tel. 583 231 251 v pracovní dny od 8-11 hod. a od 13-15 hod.
Upozornění:
Závaznou přihláškou je zaregistrování osoby a složení příslušné hotovosti nejpozději do 14. června 2019, kdy bude evidence účastníků zájezdu ukončena. Po této době již nebude možné vybranou hotovost vracet.
Zájezd je pro nedostatečný zájem zrušen.

Úterní bowlingové koulení (zrušeno)
V úterý dne 2. července 2019 v době od 15:00 hod. se konalo v Penzionu Formanka v Hanušovicích bowlingové klání Klubu 60+ Hanušovice, z. s. určené pro členy i osoby mimo členskou základnu spolku.
Akce byla pro nedostatečný zájem zrušena.

Seminář pro seniory

Ve čtvrtek dne 11. července 2019 v 17 hod. pořádal Klub 60+ Hanušovice, z. s. ve spolupráci s Městem Hanušovice a Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s. v kinosále Domu kultury Hanušovice seminář pro seniory na téma uzavírání nevýhodných smluv, prodejní manipulace a nekalé praktiky. Vstup na akci byl zdarma.
Semináře se zúčastnili toliko 4 posluchači.